Bieganie

Bieganie to dziś, obok jazdy na rowerze, najpopularniejszy sport uprawiany przez Polaków.

Geocaching

Marzyliście w dzieciństwie o poszukiwaniu skarbów, niczym bohaterowie powieści Roberta L. Stevensona czy filmów o dzielnym Indianie Jonesie? Jeśli dodatkowo uważacie, że poszukiwanie może być ciekawsze niż sam skarb, to geocaching jest czymś dla was.

Jazda konna

Już ponad 7 tysięcy kilometrów tras konnych wyznaczyły Lasy Państwowe dla miłośników wypoczynku w siodle.

Narciarstwo biegowe

O ile skoki narciarskie to sport dla wyczynowców, to biegać na nartach może prawie każdy. A leśne ścieżki wydają się do tego wręcz stworzone.

Nordic walking

Nordic walking to prawdziwy fenomen, jeden z najpopularniejszych sportów w Polsce i Europie, młodszy niż większość osób go uprawiających.

Psie zaprzęgi

Błękitne niebo. Wzdłuż drogi stoją rzędy drzew w białych czapach. Spod płóz sanek, ciągniętych przez dwie pary puszystych psów, pryskają w górę kawałki zmrożonego śniegu. Człowiek stojący na sankach krzyczy w niezrozumiałym języku. To nie jest obrazek z dalekiej Laponii, ani ekranizacja książki Jacka Londona, ale coraz częstszy widok w naszym kraju.

Asset Publisher Asset Publisher

Back

Szesnasty Radomsko-Kielecki Głos Lasu

Szesnasty Radomsko-Kielecki Głos Lasu

Ukazał się 16 numer radomsko-kieleckiego dodatku regionalnego do Głosu Lasu, magazynu leśników. Szczególnie polecamy relację z konferencji dotyczącej pszczelarstwa i bartnictwa oraz reportaż z III Regionalnej Submisji Drewna Szczególnego i relację z wieczoru autorskiego Piotra Kacprzaka związanego z wydaniem monografii Nadleśnictwa Zwoleń.

Tym razem w numerze:

 

Migawki

  • Leśnicy na sportowo
  • Pokaz maszyn do budowy i utrzymania dróg leśnych
  • O jodle w Jedlni
  • „Stop Smog”

 

Las i historia

  • Monografia Nadleśnictwa Zwoleń – podróż sentymentalna

 

O tym się mówi

  • Pszczoły wracają do lasu

 

Reportaż

  • III Regionalna Submisja Drewna Szczególnego

 

Fotoreportaż

  • 99. rocznica odzyskania niepodległości